Margaretki

Autor: Mateusz Łyczek - 2015-11-09 22:15:58 Zmodyfikowany: 2015-12-23 20:21:05

 

Celem wspólnoty MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnego kapłana. Ważne jest to, aby w każdy dzień tygodnia jedna osoba modliła się za danego kapłana. Symbolem tej wspólnoty jest kwiatek o siedmiu płatkach, które symbolizują siedem dni tygodnia. W środku kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach kwiatu imiona i nazwiska siedmiu osób, które złożyły Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy - każda osoba w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.

W naszej parafii istnieje jedna wspólnota Margaretek, która modli się w intencji Proboszcza, ks. Joachima. Została ona powołana 22 października 2015r., we wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

18 października 2015 roku ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja powołał do życia DIECEZJALNE DZIEŁO MODLITWY W INTENCJI KAPŁANÓW „OREMUS”. Uroczystość miała miejsce w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Wspólnota obejmuje wiernych zrzeszonych w Apostolacie Margaretka, w Duchowej Adopcji Kapłanów, Wspólnocie Kapłańskiej Osób Świeckich oraz tych, którzy każdego dnia podejmują modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania.

Celem „OREMUS” jest wspieranie modlitwą posługi kapłańskiej oraz pobudzenie pobożności eucharystycznej poprzez udział w Godzinie Świętej w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Więcej o OREMUS na stronie: http://www.oremus.diecezja.opole.pl