Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 9 grudnia do 16 grudnia 2018 r.

 

NIEDZIELA                 09. 12. 2018            II  NIEDZIALA  ADWENTU

745:  Za + Roberta Rzodeczko, jego + żonę Irmgardę i ++ z pokrewieństwa.

900:  Za + ks. Jana Syty, jego ++ rodziców, ++ z rodzin Pałka, Syty, Lepka i Dudel.

1015:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej w rodzinie. Chrzest dzieci:  Izabela Łucja Blacha   i   Oskar Karol Sosna.
 

PONIEDZIAŁEK        10. 12. 2018            Dzień powszedni

1800RORATY: Za ++ rodziców Piusa i Wiktorię Dziadzka, ++ Waleskę, Helenę i Aleksandra Siwoń, ++ braci, ++ kapłanów i dusze opuszczone.


WTOREK                      11. 12. 2018             Dzień powszedni

1800RORATY: Za ++ rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, ++ rodziców Agnieszkę i Józefa Polok, ++ Barbarę i Ewalda Haronska, ++ z rodzin Ksol, Polok, Rózga i Gajda.


ŚRODA                          12. 12. 2018            Dzień powszedni

1800RORATY: Do MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Chrubasik.


CZWARTEK                 13. 12. 2018            Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

1800RORATY: Za ++ rodziców Różę i Jana Gawlik, ++ Alojzję i Wilhelma Krybus, ++ braci, ++ z pokrewieństwa Gawlik, Krybus, Kusidło, Niedziela i dusze opuszczone.
 

PIĄTEK                         14. 12. 2018            Św. Jana od Krzyża, kapłana

1800RORATY: Za ++ Józefa i Anielę Grochol, + syna Józefa, ++ Piusa i Paulinę Zaremba, ++ z pokrewieństwa Grochol, Zaremba, + Gintra Schmidt i dusze opuszczone.


SOBOTA                        15. 12. 2018            Dzień powszedni

800RORATY: Za + Pawła Zarembik, ++ rodziców, + siostrę Annę, ++ z rodzin Zarembik, Wochnik, Filipczyk, Stefanides i ++ z kapłanów.
 

NIEDZIELA                 16. 12. 2018            III  NIEDZIALA  ADWENTU

745:  Za + Małgorzatę Kałuża, ++ Annę i Augustyna Kałuża, ++ Agnieszkę i Antoniego Kazimierz, + Ewalda Gottfried i ++ z całego pokrewieństwa.

900:  Za ++ rodziców Adaminę i Gerarda Machnik, + Anzelma Blacha i ++ z rodzin Machnik i Blacha.

1015:  Za ++ rodziców Martę i Franciszka Mydla, ++ dziadków z obu stron, + Pawła Musioł, ++ rodziców, + Ritę Musioł, ++ Leopolda i Wincentę Wochnik, + syna Jana, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Dlatego też w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
  3. Rada Rodziców przy szkole w Szonowicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej parafii na kiermasz adwentowy, który odbędzie się dziś w szkole w Szonowicach. W programie: występy przedszkolaków i uczniów, możliwość zakupu dekoracji, kartek świątecznych, gwiazd betlejemskich, ciasteczek oraz kalendarza na rok 2019, poczęstunek – kawa, herbata i ciasto. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 1400, zaś poczęstunek, możliwość dokonania zakupu ozdób i ciasteczek od godz. 1300.
  4. Zapraszam na roraty, codziennie o godz. 1800 (w soboty o godz. 800). Bardzo serdecznie zapraszam nie tylko dzieci, ale i młodzież i dorosłych. Do uczestnictwa z lampionami na Roratach zachęcam dzieci najmłodsze do klasy III włącznie.
  5. Obrazki roratnie zbierają dzieci od najmłodszych do klasy V szkoły podstawowej. Uczniowie od klasy VI do gimnazjum zaznaczają swoją obecność na roratach wpisem do swojego dzienniczka kandydata.
  6. „Bóg zapłać” za przyjęcie kandydatów do bierzmowania, którzy w ubiegłą niedzielę rozprowadzali świece wigilijne i opłatki. Rozprowadziliśmy 158 małych świec, 72 dużych świec i przeszło 900 sztuk opłatków.
  7. Świąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 22 grudnia. Można chorych już zgłaszać w zakrystii.
  8. Kancelaria parafialna w grudniu będzie czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach św. wieczornych.
  9. Sprzątanie kościoła filialnego w sobotę po roratach.
  10. W minionym tygodniu (6 grudnia) do wieczności odszedł nasz były parafianin ze Sławikowa, a ostatnio mieszkający w Niemczech + Jan Morawiec przeżywszy 79 lat. Jego pogrzeb będzie ustalony w najbliższym czasie.