Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 22 maja do 29 maja 2022 r.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jerzego w Sławikowie, ul. Parkowa 19 a

tel. 32 410 67 78;  www.slawikow.pl;  e-mail: slawikow.parafia@gmail.com

 

NIEDZIELA                          22. 05. 2022         VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

730:  SŁ: Za ++ rodziców Pawła i Łucję Reichel, ++ Różę i Alojzego Nowak, ++ Irmgardę i Roberta Rzodeczko.

900:  MO: Za + męża Józefa Kapica, jego ++ rodziców, 2 ++ braci, ++ z rodzin Kapica i Urbański.

1030:  SŁ: Przez wstawiennictwo św. Rity w intencji wszystkich czcicieli z prośbą o łaskę zdrowia, wierności i pokoju w rodzinach, rodzicielstwa, w intencji osób dźwigających krzyż starości, cierpienia, osamotnienia, bezrobotnych, obawiających się utraty pracy, borykającymi się z problemami i codziennymi trudnościami z prośbą o wysłuchanie modlitw i próśb.

 

PONIEDZIAŁEK                  23. 05. 2022         DNI  KRZYŻOWE

Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje

1800:  MO: W intencji parafian z Miejsca Odrzańskiego z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje z procesją błagalną do krzyża polnego. Nabożeństwo majowe.
 

WTOREK                               24. 05. 2022         DNI  KRZYŻOWE

Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje

1800:   SŁ: W intencji parafian ze Sławikowa, Błażejowic i Lasak z prośbą o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje z procesją błagalną do krzyża przy ul. Dębowej.  Nabożeństwo majowe
 

ŚRODA                                  25. 05. 2022         ŚW. URBANA, papieża i męczennika

1800:  SŁ: Przez wstawiennictwo św. Urbana w intencji wszystkich Parafian z prośbą o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i zachowanie nas wszystkich od nieszczęść, kataklizmów i powodzi. Nabożeństwo majowe w drodze do i z kościoła

Po Mszy św. poświęcenie nowego krzyża polnego – Lasaki.
 

CZWARTEK                          26. 05. 2022         DZIEŃ  MATKI

1700:  MO: W intencji wszystkich Matek z okazji Dnia Matki z prośbą o błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe

1800:  SŁ: W intencji wszystkich Matek z okazji Dnia Matki z prośbą o błogosławieństwo Boże
i wstawiennictwo Matki Najświętszej.  Nabożeństwo majowe
 

PIĄTEK                                 27. 05. 2022         Dzień powszedni

1800:  SŁ: Za + żonę i matkę Marię Wochnik i ++ z całego pokrewieństwa. Nabożeństwo majowe
 

SOBOTA                                28. 05. 2022         Dzień powszedni

700:  SŁ: Za ++ rodziców Józefa i Matyldę Zaremba, ich ++ rodziców, ++ rodzeństwo, + Güntra Schmidt i ++ z pokrewieństwa. Nabożeństwo majowe
 

NIEDZIELA                          29. 05. 2022         Wniebowstąpienie Pańskie

730:  SŁ: Za + Antoniego Swolana, rodziców Genowefę i Adolfa Swolana, Marię i Franciszka Makulik, Rainharda i Katarzynę Makulik, Helenę Makulik, Jadwigę Pietruszka i + z c. pok.

900:  MO: Za + brata Ryszarda Bąbała, jego ++ rodzeństwo Henryka i Helenę i ++ rodziców.

1030:  SŁ: Za ++ rodziców Tyrański, Kazimierz, + brata Jerzego, 2 ++ szwagrów, ++ dziadków, wszystkich ++ z całego pokrewieństwa i ++ kapłanów. Nabożeństwo majowe
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża
  się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dziś, 22 maja, dzień liturgicznego wspomnienia św. Rity. Uroczyście kończymy obchody ku czci św. Rity, które odprawialiśmy w każdy drugi czwartek miesiąca począwszy od października. Dzisiejsza Msza św. o godz. 1030 połączona jest z błogosławieństwem róż. Jeśli mamy za co dziękować św. Ricie to jedną różę pozostawmy przy ołtarzu św. Rity, drugą zaś zabierzmy do domu – można ją zatrzymać dla siebie lub też przekazać osobie doświadczanej trudnościami.
 3. W przedsionku kościoła są do nabycia: parafialny modlitewnik ku czci św. Rity, medaliki, obrazki i płatki róż.
 4. W poniedziałek i wtorek przypadają dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje. W poniedziałek zapraszam parafian z Miejsca Odrz. na Mszę św. w kościele filialnym o godz. 1800 i procesję do krzyża polnego, zaś we wtorek parafian ze Sławikowa, Błażejowic i Lasak na Mszę św. o godz. 1800 i procesję do krzyża przy ul. Dębowej.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Urbana I, papieża i męczennika, dlatego zapraszam wszystkich parafian oraz pielgrzymów na Mszę św. o godz. 1800 w kościele parafialnym. Proszę, aby w drodze do kościoła lub w drodze powrotnej odprawić nabożeństwo majowe.
 6. Po uroczystościach z okazji wspomnienia św. Urbana proszę, aby parafianie z Lasak lub też inni chętni pozostali w kościele. Udamy się razem pod nowy krzyż polny, który został postawiony na tzw. „starej drodze” i tam zostanie on poświęcony.
 7. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1800 (MO – 1700). Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 8. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszych kościołach i kaplicach wiejskich.
 10. Kancelaria parafialna czynna: w czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 11. W sobotę zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na generalne sprzątanie kościoła.
 12. Bóg zapłać za udział w nabożeństwie pod pomnikiem ofiar tragedii na Odrze. Gmina Rudnik ustawiła z tej okazji w Lasakach, w miejscu ostatniej przeprawy łodzią, tablicę informacyjną. Zachęcam do wycieczek rowerowych lub spaceru w celu odwiedzenia tego miejsca.
 13. W tym tygodniu rozpoczynamy prace remontowe przy wymianie pokrycia dachowego na budynku plebanii. Prace wykonywać będzie firma z Turza. Szacunkowy koszt remontu wyniesie ok. 112000 zł. Ostatnie spotkania z członkami PRD i PRE były poświęcone m.in. temu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że prace przebiegną sprawnie, bezpiecznie i bez dodatkowych obciążeń finansowych.