Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 19 maja do 26 maja 2019 r.

 

NIEDZIELA                       19. 05. 2019        V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

730:  Przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę w rodzinie.

900MO – Za + córkę Lidię Jaskółka w 20 rocznicę śmierci, męża + Henryka, ++ rodziców Gertrudę, Jadwigę i Wiktora Jaskółka, ++ Genowefę i Jana Kulik, + siostrę, + brata, + bratową, 3 ++ szwagrów i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Za ++ rodziców Luizę i Alojzego Kadzimierz, + ojca Alojzego Jasiulek, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów.

1400Nabożeństwo majowe.
 

PONIEDZIAŁEK               20. 05. 2019        Dzień powszedni

1700MO: Za + męża Józefa Kapica, jego ++ rodziców, 2 ++ braci, ++ z rodzin Kapica i Urbański. Nabożeństwo majowe.

1800: Za + ojca Jana Morawiec, + teścia Józefa, ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo majowe.
 

WTOREK                  21. 05. 2019      Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

1800: Za ++ rodziców Irmgardę i Roberta Rzodeczko, + Waldemara Waskin, ++ z rodzin Rzodeczko, Wardenga i Waskin. Nabożeństwo majowe.


ŚRODA                                22. 05. 2019        Dzień powszedni

700: Za ++ rodziców Augustyna i Wiktorię Schmidt, + Jana Blana, + Jana Schmidt, + męża Józefa Schmidt w 2 rocznicę śmierci, ++ rodziców Mateusza i Annę Ignacy, 5 ++ braci, 3 ++ siostry i dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo majowe.

1700Łany: Uroczystość udzielania sakramentu bierzmowania uczniom z kl. III gimnazjum.
 

CZWARTEK                        23. 05. 2019        Dzień powszedni

1800MO: Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę w rodzinie Piechulla. Nabożeństwo majowe.
 

PIĄTEK                               24. 05. 2019        NMP Wspomożycielki Wiernych

1800: Za ++ rodziców Matyldę i Józefa Zaremba, ich ++ rodziców, ++ rodzeństwo, + Gintra Schmidt i ++z pokrewieństwa. Nabożeństwo majowe.
 

SOBOTA                              25. 05. 2019        Św. Urbana I, papieża i męczennika

1800: Przez wstawiennictwo św. Urbana w intencji wszystkich Parafian z prośbą o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i zachowanie nas wszystkich od nieszczęść, kataklizmów i powodzi. Nabożeństwo majowe.
 

NIEDZIELA                       26. 05. 2019        VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

730: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej w rodzinie.

900MO – W intencji wszystkich Matek z okazji Dnia Matki z prośbą o błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo Matki Najświętszej.

1030:  W intencji wszystkich Matek z okazji Dnia Matki z prośbą o błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe.
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. Gościmy dziś w naszej parafii diakona Pawła Korlagę z Wyższego Seminarium Duchownego z Opola, który skieruje do nas słowo Boże oraz poprowadzi popołudniowe nabożeństwo majowe. Na to nabożeństwo zapraszam w sposób szczególny wszystkich kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII i III gimn.
  3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach w naszych kościołach i kaplicach wiejskich.
  4. W poniedziałek o godz. 1900 w kościele w Łanach próba dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, zaś w środę o godz. 1700 sakrament bierzmowania.
  5. W sobotę przypada wspomnienie św. Urbana I, papieża i męczennika, dlatego zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 1800 w kościele parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszam na Mszę św. o godz. 1030 (MO – godz. 900), podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu, a dla zmarłych matek – o szczęście w wieczności.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę jest przeznaczona jako jałmużna postna z całego roku.
  8. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. w środę, czwartek i piątek.
  9. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800 (kościoła filialnego w sobotę o godz. 900).
  10. „Bóg zapłać” strażakom z Miejsca Odrzańskiego za niesienie Figury Matki Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, dziewczynom za służbę przy sztandarze, paniom za przystrojenie figury i kościoła oraz wszystkim parafianom za liczny udział.