Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 28 czerwca do 5 lipca 2020 r.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jerzego w Sławikowie, ul. Parkowa 19 a

tel. 32 410 67 78;  www.slawikow.pl;  e-mail: parafia@slawikow.pl

 

NIEDZIELA                      28. 06. 2020        XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za żyjących i zmarłych Parafian.

900MO: Za + Engelberta Przybyła, ++ dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030Do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa z podziękowaniem za dar powołania kapłańskiego i wieloletnią posługę ludowi Bożemu z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla ks. Reinholda Buczek z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich.


PONIEDZIAŁEK              29. 06. 2020        Św. Apostołów Piotra i Pawła

800:  Do Bożej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinie Izy i Marysi oraz o życie wieczne dla Eugeniusza.

900MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej z okazji urodzin.


WTOREK                            30. 06. 2020        Dzień powszedni

1900:  Za zmarłych z naszych rodzin - od ofiarodawców ze skarbonki.


ŚRODA                                01. 07. 2020        Dzień powszedni

700:  Za + żonę Teresę Jasny, ++ rodziców Jasny, Grochol, + Gertrudę Leśniok, + Annę Döring i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

CZWARTEK                       02. 07. 2020        Pierwszy czwartek

1100:  Ślub konkordatowy: Aneta Kadzimierz i Damian Mrosek.

1800:  Godzina Święta (okazja do spowiedzi św.).

1900:  Za ++ rodziców Józefa i Jadwigę Gawlik, ++ Jana i Cecylię Dziadzka, wszystkich ++ z rodzin Gawlik, Stania, Dziadzka, Siuta i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

PIĄTEK                          03. 07. 2020        Pierwszy piątek;  Św. Tomasza, Apostoła

700:  Za żyjących i zmarłych czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa – ofiarują Parafianie z Lasak.

1900:  Za ++ Józefa i Anielę Grochol, + syna Józefa, ++ Piusa i Paulinę Zaremba, ++ z pokrewieństwa Grochol, Zaremba i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
 

SOBOTA                             04. 07. 2020        Pierwsza sobota

700:  Do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa z prośbą o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.


NIEDZIELA                      05. 07. 2020        XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za + męża Konrada Kandziora, 3 ++ braci, ++ rodziców Annę i Józefa Kandziora, ++ Elżbietę i Jana Jaskółka, + siostrę Gertrudę, + zięcia Jana Klepitko, ++ Wiktora i Stefanię Sluga, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

900MO: Za ++ Martę i Ferdynanda Sługockich, ++ Stefanię i Pawła Wramba, ++ z rodzin Sługocki, Wramba, Bulenda i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Za ++ z rodziny Kicka i dusze opuszczone.
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. Zapraszam jutro na Msze św. o godz. 800 i 900.
  4. W czwartek zapraszam na Godzinę św. – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pomodlimy się w intencji powołań kapłańskich. Od godz. 1830 okazja do spowiedzi św.
  5. W piątek wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę św. o godz. 700.
  6. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. – serdecznie zapraszam.
  7. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom z okazji zakończenia roku szkolnego życzę udanych i słonecznych wakacji, a wszystkim parafianom udanych urlopów.
  8. Bóg zapłać wszystkim wioskom za skoszenie cmentarza

9. Kolekty: w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.

10. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800, kościoła filialnego w sobotę o godz. 900.

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. św. Jerzego w Sławikowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.