MINISTRANCI MISTRZAMI

Autor: admin2 - 2014-03-22 19:31:30
IMG_5115.JPG Ministranci z grupy wiekowej gimnazjum zdobyli 1 miejsce podczas rozgrywek rejonowych w Głogówku. Pokonując wszystkich przeciwników znaleźli się w piątce najlepszych parafii w piłce nożnej diecezji opolskiej w kategorii gimnazjum. Zobacz ZDJĘCIA

22. marca nasi ministranci z grupy wiekowej gimnazjum zdobyli 1 miejsce podczas rozgrywek rejonowych w Głogówku. A byli to: Tobiasz Wiesiołek, Dariusz Kapica, Andreas Żydziak, Olaf Swolana, Damian Swolana, Piotr Kurfeld, Szymon Jakubczyk i Patryk Depta. Pokonali wszystkich przeciwników i to z parafii większych od naszej. Wygrali bowiem z Białą (3:1), z Kietrzem (3:0), z Kędzierzynem-Koźlem Piasty (3:0) oraz ze zwycięską drużyną z grupy H - parafią Pokrzywnica (2:1). Oprócz tego, że zostali mistrzami rejonowymi to znaleźli się w piątce najlepszych parafii w piłce nożnej diecezji opolskiej w kategorii gimnazjum. Za dwa tygodnie, w sobotę 5 kwietnia, udają się do Komprachcic na finał diecezjalny, aby jako jedni z pięciu najlepszych parafii zawalczyć o Mistrzostwo Diecezji Opolskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w roku 2014. Tak daleko w rozgrywkach diecezjalnych nasi ministranci jeszcze nigdy nie doszli. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu najwyższym!

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok