Święty Krzysztofie prowadź

Autor: Proboszcz - 2015-07-19 15:15:01
IMG_3421.JPG W niedzielę, 19 lipca, w kościele parafialnym i filialnym zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji kierowców. Po Mszach ks. Proboszcz poświęcił łącznie 152 pojazdy! ZDJĘCIA

 

W sprawowanych Mszach św. w intencji kierowców dziękowaliśmy Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom. Tradycyjnie włączyliśmy się w "Akcję św. Krzysztof - 1 grosz za 1 km” za bezpiecznie przejechane kilometry. Zebrane ofiary trafią na zakup środków transportu dla opolskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata.

W ubiegłym 2014 roku MIVA Polska mogła zrealizować wiele próśb od polskich misjonarzy i udało się zakupić:

30 samochodów terenowych,3 busy, 1 ambulans, 2 łodzie z silnikiem, 1 traktor, 1 quad, 1 skuter śnieżny, 9 motocykli, 10 motorowerów i 256 rowerów.

To wszystko było możliwie dzięki ofiarności wielu osób; tych wszystkich, którzy rozumieją sens i potrzebę ewangelizacji.

W każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca misjonarze na różnych kontynentach, jednoczą się na modlitwie, sprawując Eucharystię w intencji wszystkich darczyńców MIVA Polska. Wtedy też proszą za wszystkich poruszających się po naszych drogach, aby wyruszając ze swoich domów, mogli tam bezpiecznie wrócić i spotkać swoich bliskich.

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik