Boże Ciało w czasie pandemii

Autor: admin2 - 2020-06-11 14:02:52
IMG_4000 (Kopiowanie).JPG W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 11 czerwca - w sposób szczególny dajemy świadectwo naszej wiary podczas procesji eucharystycznych. FOTORELACJA z Bożego Ciała w Sławikowie i Miejscu Odrz!

 

 

 

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyszliśmy dzisiaj w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła parafialnego w Sławikowie i kościoła filialnego w Miejscu Odrz. na ulice naszej parafii. Pomimo panującej pandemii Ksiądz Biskup zgodnie z obowiązującymi przepisami wydał pozwolenie na organizację procesji Bożego Ciała. Parafianie z każdej wioski przygotowali ołtarze Bożego Ciała oraz utworzyli kwieciste dywany wyznaczające trasę procesji. Długie dywany utkane z kwiatów wpisyją się bardzo mocno nie tylko w tradycję naszej parafii, ale i całej ziemi raciborskiej.

Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii oraz prosiliśmy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i całego świata. Udział w procesji był publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas obecny.

 

 

 

Zdjęcia: Oliwia Filipczyk (Sławików), Patryk Pieruszka (Miejsce Odrzańskie)