Muszla św. Jakuba na kaplicy w Lasakach

Autor: admin2 - 2020-07-25 20:39:30
20200725_172639 (Kopiowanie).jpg Dziś przypada uroczystość Apostoła św. Jakuba. Kilka dni temu na kaplicy w Lasakach umieszczono Muszlę św. Jakuba. Lasaki oraz Miejsce Odrz. znajdują się na szlaku prowadzącym do słynnego hiszpańskiego Santiago de Compostela.

 

Dziś przypada uroczystość Apostoła św. Jakuba. Kilka dni temu na kaplicy w Lasakach umieszczono Muszlę św. Jakuba. Lasaki oraz Miejsce Odrz. znajdują się na szlaku prowadzącym do słynnego hiszpańskiego Santiago de Compostela, gdzie jest grób  św. Jakuba.

W 1987 Droga św. Jakuba uznana została za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy.W wielu krajach europejskich, także i w Polsce rozpoczęto zatem odtwarzanie dawnych szlaków pątniczych.

W ubiegłym roku, 20 lipca, przywitaliśmy w Lasakach grupę rowerowych pielgrzymów, którzy otwarli szlak św. Jakuba, prowadzący od Ujazdu przez Bierawę, Roszowicki Las, Przewóz, Miejsce Odrzańskie, Lasaki, Grzegorzowice, Łubowice, Racibórz, Pietrowice Wielkie do Nasiedla, a stamtąd będą wytyczane kolejne szlaki w kierunku Opawy.

 

Szlak św. Jakuba 2020 r.