Jubileusz 250 lat kościoła w Miejscu Odrz.

Autor: admin2 - 2022-11-13 12:25:07
DSC_5998 (Kopiowanie).JPG W drugą niedzielę listopada obchodziliśmy Jubileusz 250 Rocznicy Konsekracji kościoła filialnego w Miejscu Odrz. ZDJĘCIA

Dzisiaj obchodzimy Kiermasz – 250 Rocznicę konsekracji kościoła filialnego w Miejscu Odrz. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca.

Rozpoczęcie budowy obecnego kościoła pw. Trójcy Św. zlecono mistrzowi cieśelskiemu z Koźla Henrykowi Henschelowi, który wykonał budowę do stropu. Niecałkiem wykończoną budowlę poświęcono 17 listopada 1772 roku pod wezwaniem Trójcy Świętej. Dalsze prace, takie jak wykonanie podłóg, chóru, ołtarza, zostały wykonane w późniejszym okresie. 

Podczas uroczystej Mszy św. kiermaszowej sprawowanej w drugą niedzielę listopada modliśmy się w intencji żyjących i zmarłych Parafian, budowniczych, ofiarodawców, dobrodziejów i fundatorów naszego kościoła oraz za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Mszy św. przewodniczył ksiądz Proboszcz, zaś Słowo Boże wygłosił o. Sławomir Dworek OMI.

Bóg zapłać Parafianom z Miejsca Odrz. za uroczyste przygotowanie kościoła, obejścia oraz liturgii dzisiejszej uroczystości. 

 

Zdjęcia: Justyna Kapica