Misyjna Akcja "św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy"

Autor: admin2 - 2022-07-17 15:35:43
IMG_0878 (Kopiowanie).JPG Od 24 do 31 lipca obchodzony jest XXIII Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, zaś bezpośrednio po nich poświęcono pojazdy.

Od 24 do 31 lipca obchodzony jest XXIII Ogónopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną "Akcją św.Krzysztof - grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy". W związku z tym w naszym kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Po raz kolejny wierni naszej parafii włączyli się do Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach.

W tym roku pobłogosłąwionych zostało łącznie 132 pojazdy - 60 w Sławikowie, 68 w Miejscu Odrz.

Na zakończenie Mszy św. Proboszcz ks. Joachim Augustyniok poświęcił wszystkie pojazdy - rowery, skutery, hulajnogi, wózki dziecięce i oczywiście samochody. Każdy uczestnik ruchu otrzymał breloczek i obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.

 

 

Zdjęcia: Oliwia Filipczyk (Sławików)