Nowy krzyż w Lasakach

Autor: admin2 - 2022-05-25 21:29:52
IMG_0443 (Kopiowanie).JPG We wspomnienie św. Urbana, po Mszy św. pielgrzymi udali się pod nowy krzyż w Lasakach. Fundatorem nowego krzyża jest rodzina: Helga i Walter Sekuła z Lasak oraz ich synowie. Ks. Proboszcz w asyście ks. Roberta Dury dokonali poświęcenia krzyża.

 

We wspomnienie św. Urbana, po odprawionej Mszy św. pielgrzymi udali się pod nowy krzyż przydrożny w Lasakach. Fundatorem nowego krzyża, w miejsce starego, jest rodzina: Helga i Walter Sekuła z Lasak oraz ich synowie. Ks. Proboszcz w asyście ks. Roberta Dury dokonali poświęcenia krzyża.

Nowy krzyż został postawiony dokładnie w tym samym miejscu co stary, ponieważ przy dokonywaniu wykopu natrafiono na stare fundamenty poprzedniego krzyża.

Na betonowych-kamiennych pozostałościach ze starego krzyża widnieją napisy: "1879, Carl i Anna Rzodeczko". To jest rok postawienia pierwszego krzyża w tym miejscu i jego fundatorzy (info: Amalia Pieruszka (lat 96) z Miejsca Odrzańskiego, dziś mieszkająca w Grzegorzowicach).

Rodzinie Sekuła serdeczne Bóg zapłać za odtwarzanie historii naszych lokalnych dziejów, a tym samym za kultywowanie tradycji.

 

Zdjęcia: Oliwia Filipczyk