Poświęcenie nowego wozu bojowego - OSP SŁAWIKÓW

Autor: admin2 - 2022-05-01 21:17:44
WhatsApp Image 2022-05-01 at 20.32.15 (3)_11zon.jpg 1 maja podczas nabożeństwa majowego poświęcono samochód strażacki dla OSP w Sławikowie.
 
Dzięki staraniom strażaków ochotników z jednostki Sławików oraz pracowników Urzędu Gminy w Rudniku 29 grudnia OSP Sławików odebrała dla swej jednostki wóz bojowy marki Renault Midliner M220 wyprodukowanego w 2001 roku. Samochód został sprowadzony z Francji i przygotowany przez Firmę Handlowo-Usługowo-Produkcyjną „PERFEKT” z Kruszyna. Pojazd jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 220KM, 6-biegową skrzynię manualną, kabinę brygadową jednomodułową, oryginalną zabudową firmy „GICAR” z aluminiowymi żaluzjami skrytkowymi, zbiornikiem wody o pojemności 3000 l z falochronami, autopompą 2000l/min, szybkim natarciem o długości 50m z prądnicą W25, sygnalizację świetlno-dźwiękową oraz oświetleniem roboczym LED w obrębie pojazdu i skrytek sprzętowych.. Wóz oklejony herbem gminy oraz numerem i nazwą jednostki hucznie przywitano przez strażaków i mieszkańców Sławikowa. Nowo pozyskany pojazd zastąpi 43-letni wysłużony wóz bojowy marki Magirus-Deutz, którym do tej pory jednostka wyjeżdżała do akcji.
Koszt zakupionego pojazdu wyniósł 120 tys. zł
W niedzielę podczas popołudniowego nabożeństwa wóz został poświęcony.
Po części oficjalnej strażacy zaprasili wszystkich na wspólne świętowanie przy kawie. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla oraz wielu atrakcji i konkursów dla dzieci.
Ochotnikom z OSP Sławików gratulujemy nabytku i życzymy, aby nowo pozyskany wóz bojowy służył „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek”.